У якому банку краще отримати іпотеку

Слово «іпотека» сьогодні знайоме багатьом громадянам. Більшість асоціює його тільки з покупкою нерухомості. Частково це правда, адже іпотека вважається одним з найбільш вигідних способів придбання житла в Росії. Однак саме поняття «іпотека» має ширше значення, ніж кредит для покупки нерухомості.

Іпотека – це цільової позику. Він оформляється на велику суму, тому найчастіше її оформляють при необхідності придбання дорогих товарів:

  • нерухомості;
  • автомобіль;
  • Оплата навчання;
  • лікування;
  • Предмети розкоші.

Велика сума позики має на увазі також досить тривалий термін її виплати. Таким чином, іпотека відноситься до довгострокових кредитних зобов’язаннях. І є ще один нюанс, який характерний для іпотеки – наявність застави. Велика сума фізичній особі не може бути видана під «чесне слово». Банку необхідно підтвердження оплати кредиту. Доходи позичальника не можуть стати таким гарантом, так як клієнт може втратити джерело доходу, внаслідок чого банк зазнає втрат. Тому іпотека видається тільки заставу, яким зазвичай виступає нерухомість.

Що таке іпотека на житло?

Іпотека на житло не означає, що споживач обов’язково планує придбати квартиру або заміський будинок. В даному випадку «житло» – це форма застави. Тобто купувати клієнт може автомобіль, але в якості застави за нього виставляє квартиру. Природно, при такому типі звернення клієнт вже повинен мати у власності відповідне житло. Зверніть увагу, що банк може відмовити в наданні іпотеки, якщо заставна квартира є неліквідної або має певні обтяження.

У випадку з іпотекою на житло, невиплати боргу банку призводить до того, що позичальник позбавляється заставної квартири. При цьому початкова покупка залишиться в його власності. Існує невеликий нюанс. Якщо витрати банку будуть перевищувати вартість заставної квартири, з молотка піде не тільки заздалегідь обумовлений заставу, а й інша нерухомість клієнта. Такий нерухомістю може стати і тільки що придбана в іпотеку машина або інше майно за рішенням суду.

Що таке іпотечна позика?

Іпотечна позичка або кредит передбачає, що в якості застави буде виступати нерухомість, що купується. На момент звернення до банку у клієнта може бути у власності інша нерухомість, але це не обов’язкова умова. Фактично, громадянин може звернутися в банк для отримання іпотечного кредиту, навіть якщо у нього майже нічого немає, за винятком суми для початкового внеску і постійного доходу.

Банк розглядає таких клієнтів як потенційних власників. Одним з етапів оформлення іпотечної позики є придбання житла і її реєстрація на позичальника. Громадянин може розпоряджатися нерухомістю на свій розсуд, так як вона належить йому. Однак в разі неможливості погашення боргу перед банком права власності на квартиру переходять до банку. Він, в свою чергу, продає це житло, щоб окупити власні витрати. Зверніть увагу, що банк в такому випадку повертає не тільки витрачені для видачі іпотеки кошти, а й відсотки, які позичальник повинен був оплачувати.

У чому різниця між іпотекою і кредитом?

Основним відміну кредиту від іпотеки є застава. Виступає в якості застави майно, що купується або вже наявне – ролі не грає. Також немає різниці, на які цілі підуть кошти. Наприклад, незважаючи на пропозиції по іпотеці, банки не відмовляються і від пропозицій з цільовими кредитами на житло.

Наявність застави для банку є своєрідним гарантом виплат, тому клієнти отримують певні пільги. Якщо порівнювати умови по звичайному кредиту і іпотеці, то іпотека виглядає набагато привабливішою. Справа не тільки в можливій суму та термін виплат. Основна перевага полягає в зниженою процентною ставкою. До 2018 року ставка по іпотеці знизилася до 9,5% річних. Це середнє значення за всіма найбільшими банками Росії. А ось ставка за цільовим кредитом на житло починається в районі 12% річних. З огляду на, що клієнт платить протягом декількох років, різниця в процентній ставці досить відчутна.

Найкащі пропозиції

  1. KredoBank – 7,05%
  2. Укргазбанк – 7,61%
  3. Ощдабанк – 8,10%
  4. Полтава Банк – 8,18%
  5. Приватбанк – 8,63%

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *