Кращі кредитні карти України

Кредитна карта – це банківський продукт. Являє собою пластикову карту однієї з міжнародних платіжних систем (МПС), традиційно Visa або MasterCard, хоча в світі існують і інші системи, наприклад, американська American Express, китайська China UnionPay, японська JCB. Призначена, як і будь-яка подібна карта, для безготівкових розрахунків. Головною відмінністю від дебетової карти, на яку потрібно попередньо покласти свої власні гроші для різних витрат, є наявність кредитного ліміту від банку, що видав картку. Тобто, замість того, щоб спочатку покласти свої гроші щоб мати можливість їх витратити, по кредитці ви спочатку витрачаєте гроші банку, а колись потім повертаєте йому позикові, вносячи кошти на карту. Кредитний ліміт карти – це та сума, яку банк готовий дати вам в борг. Кредитні карти, як і будь-які банківські карти, бувають іменні (з ім’ям власника на лицьовій стороні) і не іменні, ембосовані (з видавленими буквами і цифрами) і немає, з обмеженнями у використанні (наприклад, тільки для покупок в інтернеті) і без.

Чому банку вигідні кредитні карти

Здавалося б, відповідь очевидна – тому що за кредит по кредитній карті банк бере найвищі відсотки. Однак зважаючи на наявність пільгового періоду для власника картки не все так однозначно. Якщо людина погашає заборгованість вчасно, не платить відсотків за використання кредиту, та ще отримує якісь бонуси за покупки, в чому тоді вигода банку, адже працювати собі в збиток він не буде? Насправді, дохід банку складається з декількох джерел.

 1. Всілякі комісії по карті. Треба розуміти, що випуск і реальне обслуговування кредитної карти обходиться банку в сущі копійки, тоді як комісії можуть досягати істотних величин.
 2. Дохід з обороту по картах. Банк отримує прибуток від обороту за кредитками від платіжної системи, тому йому вигідно, щоб власники використовували карти якомога частіше і на якомога більші суми.
 3. Ну і не будемо забувати про кінські відсотки по кредитних картах. Як показує практика, переважна більшість клієнтів рано чи пізно виходять за межі пільгового періоду, тут-то банк своє і візьме. Тому банку вигідно роздавати кредитки якомога більшій кількості клієнтів.

Навіщо потрібні кредитні карти

Ми розібрали вигоди банку, тепер спробуємо розібрати вигоду від кредиток для кінцевого користувача, тобто, для нас з вами. Навіщо потрібні кредитні карти звичайній людині? Адже якщо подивитися тверезо, то тим, хто постійно в боргах і потребує безперервних позиках, кредитки не тільки не допоможуть, а й погіршать становище, загнавши людини в ще більші борги. Громадянам же з благополуччям у фінансовій сфері кредити в цілому потрібні, як мертвому припарка – на все необхідне у них і так грошей вистачає. У чому тоді сенс?

Основна перевага кредитки – можливість користуватися чужими грошима (грошима банку) зараз, в рахунок майбутнього доходу. Наприклад, зламалося щось потрібне, що потрібно прямо сьогодні, а своїх відкладених грошей на нову річ немає, вони з’являться, припустимо, через місяць. Не проблема, купуємо потрібне по кредитці зараз, гасимо заборгованість коли у нас з’явилися кошти. Щось подобається / дуже хочеться, а грошей не вистачає? Ура, є кредитка, вона виручить! До речі, на цьому прагненні сіюсекундного споживання з успіхом грають банки, мусів все більше людей, які бажають жити невідповідно до своїх достатків.

Однак для розумних і дисциплінованих людей кредитні карти, крім подстраховочний чарівні палички, можуть стати справжнім подарунком, дозволяючи весь пільговий період використовувати для поточних потреб кредитні кошти, в той час як власні гроші застосовуються для отримання прибутку будь-яким чином. Перед закінченням Грейса кредит погашається за рахунок потрібної суми своїх коштів, і цикл повторюється. Що важливо – якщо твердо витримувати терміни пільгового погашення заборгованості, кредитні кошти стають абсолютно безкоштовними для вас.

До речі, в порівнянні зі звичайним кредитом у кредитної карти є величезна перевага – постійне відновлення доступу до кредитного ліміту. Стандартний кредит потрібно оформляти кожен раз заново, збирати документи, витрачати свій час, тут же після погашення заборгованості ви можете звернутися до кредитних коштів в будь-який зручний для вас момент.

Додатковий жирний плюс використання кредитки виявляється при бронюванні різноманітних речей і послуг: готелі, квитки, оренда автомобілів і іншого. Звичайною практикою при цьому є блокування продавцем певної суми на карті в якості застави. Часто плани змінюються (забронювали один готель, але в підсумку поїхали в інший), або виплата застави не потрібно. При цьому скасування блокування може займати величезну час, до 30 днів. Заблоковані кошти весь цей час недоступні. А тепер уявіть, що карта дебетова, і гроші на неї ваші. По суті, ви втрачаєте своїх грошей на строк до 30, а то і більше днів. Огидно! У разі ж кредитної картки, блокованими виявляються гроші банку, через що вам ні жарко, ні холодно – ці кошти і так не ваші.

Найкащі пропозиції

 1. OneCard, Конкорд Банк
 2. «Зелена», А-Банк
 3. Кредитная карта monobank
 4. «КоКоКард», Форвард Банк
 5. «Большая пятерка», ТАСкомбанк
 6. Card Blanche White, Идея-Банк
 7. «ЭКО-Максимум», Альфа-Банк
 8. «Универсальная», ПриватБанк
 9. «Все Можу», ПУМБ
 10. World Максимум, Альфа-Банк

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *